Müller Thurgau

Odrůdu Müller Thurgau vyšlechtil Prof. Herrmann Müller původem ze švýcarského kantonu Thurgau v roce 1882 ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu v Geisenheimu v Německu. Víno má jemnou muškátovou vůni s ovocnou svěží chutí a nižším obsahem kyselin. 


Veltlínské zelené

Veltlínské zelené je stará odrůda pěstovaná již v období římské kolonizace. Vznikla samovolným křížením odrůd Tramín a St. Georgen.  Víno má jemnou pepřnatost s příjemnou kyselinkou a vůní lipového květu, zeleného hrášku, hořkých mandlí s muškátovými tóny.


Chardonnay

Chardonnay pochází z francouzského vinařského regionu Burgundsko a je spontánní kříženec odrůdy Pinot a Gouais Blanc. V současnosti patří mezi módní bílé odrůdy. Název odrůdy je odvozen od názvu obce Chardonnay, které leží v Burgundsku. Ve vůni a chuti vína můžeme hledat citrusové plody, hrušky, mango, broskve, ananas, meloun, ale i vanilku. 


Pinot Gris

Pinot Gris (Rulandské šedé) je stará francouzská odrůda, která vznikla jako pupenová mutace odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré). Víno je plné, hebké s vysokým extraktem. Ve vůní a chuti můžeme hledat meruňky, pomeranč, jablka, hrušky, mango, květiny, med, oříšky a kouřové tóny.


Modrý Portugal 

Velmi oblíbená odrůda Modrý Portugal pochází pravděpodobně z Rakouska. Víno této odrůdy je velmi jemné chuti s menším obsahem tříslovin a kyselin, proto působí harmonicky, sametově a jemně. Ve vůni a chuti můžeme najít květiny, třešně nebo také čerstvé seno.


Cabernet Sauvignon 

Cabernet Sauvignon vznikl pravděpodobně spontánním křížením odrůd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc ve francouzském regionu Bordeaux. Víno vyráběné z odrůdy Cabernet Sauvignon patří mezi nejoblíbenější červené vína na světě. Víno je plné, kořenité a má krásnou granátovou barvu. Ve vůni a chuti nacházíme zralé třešně, černý rybíz, ostružiny, hořkou čokoládu, marmeládu, také někdy tabák, zelený pepř.